Postaw na oryginalność - nietypowe obrączki ślubne

2022-08-17
Postaw na oryginalność - nietypowe obrączki ślubne

Jednym z najistotniejszych detali, o jakie trzeba zadbać przed ślubem, są obrączki ślubne. Nietypowe czy tradycyjne? Pytanie to zadaje sobie wielu zakochanych. Dziś postaramy się podać argumenty przemawiające za wyborem unikatowych symboli unikatowej miłości.

Obrączki ślubne - symbolika

Historia obrączek ślubnych sięga aż starożytności. W Egipcie przyszli małżonkowie swoje pierwsze obrączki wyrabiali z roślin lub skóry zwierzęcej. Z czasem zaczęły one ustępować miejsca trwalszym modelom wykonanym z kości słoniowej, a następnie z metalu. Na przestrzeni lat zmieniały się materiały wykorzystywane do produkcji obrączek, jednak ich symbolika pozostawała niezmienna. Perfekcyjny okrągły kształt to symbol nieskończonej i idealnej miłości. Nie bez znaczenia jest także kruszec, z którego zostały wykonane obrączki dla nowożeńców. Jego trwałość i wytrzymałość ma świadczyć o nierozerwalnym charakterze związku oraz miłości, która przetrwa każdą, nawet największą burzę. Poznanie wyjątkowej symboliki obrączek może uczynić ceremonię zaślubin wyjątkowym wydarzeniem o niezwykłym mistycznym charakterze. 

Choć dzisiejsze młode pary nie przywiązują aż tak dużej wagi do głębokiego wymiaru obrączek ślubnych, to niezmiennie traktują je jako dowód przysięganej sobie miłości i wierności. W ostatnich dekadach małżonkowie zaczęli również dostrzegać w obrączkach możliwość do wyrażenia swojej indywidualności i niepowtarzalnego charakteru. Jeśli obecnie jesteście na etapie planowania ślubu, z pewnością już wiecie, jak różne mogą być pierścionki zaręczynowe. Choć najczęściej wybierane pierścionki to nadal te delikatne i subtelne, to wybór biżuterii na rynku pozostawia sporą dozę swobody dla osób o nietypowych zachciankach. Można chociażby znaleźć oryginalny pierścionek zaręczynowy z perłą, modele o nietuzinkowym kolorze czy kształcie lub biżuterię wykonaną z unikatowych materiałów. Nie inaczej jest w przypadku obrączek. Ceny obrączek wykonanych w oparciu o niestandardowe projekty są wyższe, należy jednak pamiętać, że zakup dotyczy biżuterii, która zostanie z nami na całe życie.

Nietypowe obrączki ślubne - oryginalność na wieczność

Na ogół obrączkiwykonane z takich kruszców jak żółte lub białe złoto, jednak młode pary coraz chętniej sięgają po inne materiały oraz nietuzinkowe wzory, kolory i kształty. W najnowszych kolekcjach coraz częściej pojawiają się obrączki z różowego złota, tytanu czy platyny. Wiele z nich charakteryzuje się ciekawą fakturą czy grawerem. Niektóre z unikalnych modeli zostały ozdobione przepięknymi kamieniami szlachetnymi o ujmujących barwach. Producenci biżuterii ślubnej zdają sobie sprawę z tego, że jest ona sposobem na wyrażenie oryginalnego charakteru każdego związku. Wiele współczesnych kolekcji bazuje więc na niestandardowych projektach, które są w stanie wyrazić indywidualną naturę małżonków. Warto także pamiętać, że ciekawe obrączki ślubne pięknie prezentują się w obiektywie, a jak wiadomo zdjęcia ślubne to pamiątka, do której często się wraca. 

Dlaczego warto zdecydować się na unikatowe obrączki ślubne?

Trzeba przyznać, że w wielu dziedzinach życia coraz częściej stawiamy na oryginalne projekty czy rękodzieło. Indywidualne wzory dekoracji domowych, odzieży czy biżuterii pozwalają cieszyć się unikatowymi produktami, które nie straszą nudą i monotonią. Takie autorskie projekty są wręcz idealne dla par, które lubią wyróżniać się z tłumu i zaskakiwać otoczenie ciekawymi rozwiązaniami. Niespotykane obrączki ślubne mogą okazać się symbolem niepowtarzalnego uczucia oraz jednomyślności. Dwie osoby noszące ekstrawagancki wzór na swoich obrączkach z pewnością muszą być idealnie dobrane. O jakich fantazyjnych obrączkach mowa?

Oryginalne obrączki ślubne - najciekawsze pomysły dla par!

Obecnie możemy spotkać biżuterię ślubną wykonaną z białego, żółtego lub różowego złota czy innych zaskakujących materiałów. Młode pary coraz chętniej decydują się na obrączki ślubne wykonane z tytanu czy platyny. Takie modele zaskakują swoim oryginalnym wyglądem i nie pozostają niezauważone. Jednak produkty ze złota i srebra także mogą być unikalne. Wystarczy zadbać o charakterystyczny i niespotykany wzór, grawer czy inne dodatki, które odwołują się do upodobań czy osobowości narzeczonych, a nawet do ich indywidualnej historii. Zdobienia mogą także przyjąć formę tłoczenia, wstawek wykonanych z odmiennych kruszców lub dodatku niepowtarzalnych kamieni szlachetnych. Obrączki mogą zaskakiwać fikuśnym kształtem, zaskakującym kolorem czy oryginalną fakturą. Ciekawym pomysłem są modele z połową serca, które po złączeniu składają się w perfekcyjną całość.  

Gdzie można znaleźć nietypowe obrączki ślubne?

Przymierzasz się do zakupu wymarzonych obrączek ślubnych, pierścionka zaręczynowego lub biżuterii na każdą inną okazję? Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego roren.pl. Nasza ręcznie robiona biżuteria spełni wymagania najbardziej wymagających klientów. To z myślą o nich dbamy o indywidualne podejście oraz fachowe doradztwo. Na specjalne zamówienie wykonujemy biżuterię w dowolnym stylu wybranym przez naszych klientów. Odwiedź nasz sklep i przekonaj się, że profesjonalna obsługa jest dla nas podstawą.

pixel