Pierścionek z brylantem na wielkim ekranie

2021-02-17
Pierścionek z brylantem na wielkim ekranie

Pierścionek z brylantem kojarzy się nam wszystkim głównie z jednym – z zaręczynami. Ten magiczny, wyjątkowy moment w każdej historii miłosnej oznacza przełom w związku i rozpoczęcie przygotowań do ślubu. Już sam brylant w takim pierścionku jest wyrazem trwałości uczuć i niezwykłego przywiązania. Potwierdzają to wszystkie romantyczne sceny filmowe, w których pierścionek z brylantem się pojawił. Przyjrzyjmy się im bliżej!

TOP 9 filmów, w których pierścionek z brylantem odegrał ważną rolę:

1. Mężczyźni wolą blondynki

Skoro mowa o diamentach, jako pierwsza na myśl przychodzi nam oczywiście... Marilyn Monroe! To w końcu ona w tym właśnie filmie śpiewa, że “diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety”. W tym filmie nosiła ona także przepiękny pierścionek z brylantem w niespotykanym wcześniej kształcie nieco przypominającym gruszkę, który wielu z nas nazwałoby dziś “łezką”.

2. Pamiętnik

W tej pięknej, romantycznej historii sfilmowanej na podstawie powieści Nicholasa Sparksa również pojawia się czarujący pierścionek z brylantem o szlifie szmaragdowym. Scena zaręczyn jest równie wzruszająca, co cała historia, a pierścionek pasuje idealnie do stylu tamtych lat, choć według nas ten typ brylantów zawsze sprawdzi się doskonale w tak romantycznym momencie.

3. Wyższe sfery

W tym filmie z 1956 roku również pojawia się pierścionek z brylantem, lecz jest on o tyle wyjątkowy, że jest to osobisty pierścionek zaręczynowy aktorki Grace Kelly, która gra główną rolę. Stał się on zarazem jednym z najsłynniejszych brylantów w historii Hollywood – i to nie tylko dzięki temu, że posiadał masę ponad 10 karatów i był zaprojektowany przez Cartier. Dziś byłby on wart około 3 miliony dolarów.

4. Cud na 34. Ulicy

Scena, w której na ekranie pojawia się ukryty w czerwonym pudełeczku pierścionek z brylantem, zapiera dech w piersi. Po raz kolejny widzimy tu brylant o szlifie szmaragdowym. Jak widać, są one wyjątkowo cenione w produkcjach filmowych, a to dzięki temu, że odznaczają się przepięknym blaskiem i przejrzystością.

5. Ślubne wojny

W filmie tym ujrzeć możemy jeden z ciekawszych sposobów wręczenia kobiecie pierścionka z brylantem – jest on bowiem ukryty... w ciasteczku z wróżbą. Co więcej, pierścionek pojawia się w momencie najmniej spodziewanym (przynajmniej dla głównej bohaterki) i tym razem przedstawia piękny, klasyczny, okrągły brylant o idealnej wielkości - w sam raz do codziennego noszenia.

6. Ciemniejsza strona Greya

Choć sam film nie każdemu przypadł do gustu, pierścionek wręczony Anastasii przez Christiana Greya to marzenie niemal każdej kobiety. Wielkość i blask pierścionka są wręcz magicznym wyrazem miłości, a ozdobna szyna i boki sprawiły, że kobiety po obejrzeniu tej sceny oszalały na punkcie tego typu pierścionków.

7. Seks w wielkim mieście (film)

W jednej ze scen tego filmu pojawia się chyba jeden z najbardziej wyjątkowych pierścionków zaręczynowych - pierścionek z czarnym brylantem zamknięty w eleganckiej, małej skrzyneczce przypominającej miniaturowy kuferek. Dlaczego John James “Big” zdecydował się na tak nietypowy kolor kamienia? Jak sam wytłumaczył, pragnął znaleźć pierścionek, który byłby tak samo wyjątkowy, jak jego wybranka – Carrie. Taka wariacja kolorystyczna, jeśli chodzi o brylanty, to doskonały wybór dla kobiet odważnych, ceniących sobie oryginalność i indywidualizm.

8. Wielki Gatsby

Choć w tej produkcji nie ujrzymy samej sceny zaręczyn, możemy podziwiać piękny pierścionek z brylantem od Tiffany & Co. na delikatnej dłoni Daisy – ikony czasów przedstawionych w filmie. Pierścionek ten wart był ponad 3 900 000 dolarów i jest na tyle wyjątkowy, że po wypuszczeniu filmu przychody firmy Tiffany wzrosły aż o 9 procent!

9. Legalna blondynka 2

Ten film ukazuje kolejny przykład brylantu w kolorze innym niż klasyczna przezroczysta biel. Elle Woods już po raz drugi ma do czynienia z pierścionkiem zaręczynowym, ale ten ukazany w drugiej części pasuje do niej najbardziej, ponieważ jest... różowy. Po bokach dodane są jeszcze dwa kamienie, a sam wzór pierścionka został zaprojektowany we współpracy z aktorką. To najlepszy dowód na to, że najlepszy pierścionek zaręczynowy to taki, który wyraża to, kim jesteś - niezależnie od tego, co powiedzą inni.

pixel