Pierścionek na rocznicę ślubu — jaki model będzie najlepszy?

2023-08-25
Pierścionek na rocznicę ślubu — jaki model będzie najlepszy?

Ślub to jedna z najważniejszych decyzji, jakie ma do podjęcia dorosły człowiek. Wraz z nim w życiu małżonków pojawia się wyjątkowa data, która każdego roku będzie przez nich celebrowana. Rocznice ślubu to także dobra okazja, aby wręczyć ukochanej osobie coś wyjątkowego. Czy pierścionek dla żony to dobry pomysł na prezent z okazji tego święta?

Dlaczego pierścionek to idealny prezent z okazji rocznicy ślubu?

Świętowanie kolejnej rocznicy ślubu nie zawsze musi oznaczać wystawne przyjęcia i huczne imprezy. Niejednokrotnie o wiele większą radość sprawi małżonkom kolacja we dwoje i sentymentalne upominki, które na dłużej pozostawią ślad po tym wyjątkowym dniu. Wybierając prezent na rocznicę ślubu warto pomyśleć, co sprawi największą radość obdarowanej osobie. Jeśli mowa o prezentach dla kobiet, niezastąpioną pozycję zajmuje efektowna biżuteria na rocznicę ślubu. Mężczyźni mogą przebierać pośród rozmaitych kolczyków, naszyjników czy bransoletek. Mogą też postawić na komplet biżuterii. Jednak najpopularniejszą i najchętniej wybieraną błyskotką na prezent z okazji rocznicy ślubu jest niezastąpiony złoty pierścionek. Ale jak wybrać ten jedyny, gdy wybór przyprawia o zawrót głowy?

Wyjątkowy prezent na rocznicę ślubu — jak wybrać pierścionek?

Chciałbyś za sprawą niewielkiej ozdoby odświeżyć w Waszych sercach przysięgę wiecznej i nierozerwalnej miłości? Wybierz pierścionek z symbolem nieskończoności. To świetny sposób na wyrażenie swoich uczuć względem drugiej osoby. Konkretny model biżuterii wybierz w zależności od upodobań i charakteru żony. Jeśli Twoja wybranka preferuje prostą i skromną biżuterię, która nie zwraca na siebie zbytniej uwagi, możesz wybrać delikatny złoty pierścionek z motywem odwróconej ósemki. Jeśli Twoja ukochana lubi bardziej okazałe ozdoby, postaw na większą błyskotkę opatrzoną połyskującymi kamieniami. W tym miejscu pojawia się kolejne pytanie: tradycyjny diament czy coś bardziej unikalnego?

Rodzaj kamienia szlachetnego: tradycyjny diament czy coś bardziej unikalnego?

Szlachetne złoto to materiał symbolizujący siłę i długowieczność miłości łączącej męża i żonę. Czemu jednak nie nadać by kolejnej rocznicy jeszcze większego znaczenia wybierając na prezent złoty pierścionek z naturalnym kamieniem szlachetnym? Najbezpieczniejszym wyborem spośród wszystkich kamieni naturalnych będzie ponadczasowy diament, który jest synonimem uniwersalnego piękna oraz symbolizuje niezniszczalne i trwałe uczucie. Jeśli jednak zagłębimy się w znaczenie innych kamieni o różnych kolorach, możemy skłonić się ku płomiennemu rubinowi, niebiańskiemu szafirowi, ognistemu granatowi czy harmonijnemu szmaragdowi. Każdy z nich niesie ze sobą ogromną siłę przekazu i zachwyca unikalnym wyglądem.

Rozmiar i kształt kamienia: popularne opcje i ich symbolika

Podejmując decyzję o rozmiarze kamienia powinniśmy sugerować się przede wszystkim dwoma czynnikami: ceną oraz gustem małżonki. Dla przebojowych pań duży kamień z pewnością będzie atrakcyjnym dodatkiem. Kobiety ceniące minimalizm zadowolą się raczej niewielkim kamieniem. Oczywiście im większy minerał, tym większa cena pierścionka. A co z kształtem kamienia? Również i to jest rzeczą gustu. Do najpopularniejszych kształtów należą:

  •  okrągły (brylantowy)

  •  serce

  •  łezka

  •  markiza (oczko)

  •  owalny

  •  prostokątny

Niezastąpionym wyborem przy okazji rocznicy ślubu będzie pierścionek z kamieniem w kształcie serca, którego symbolika odnosi się do silnej miłości łączącej męża i żonę. Mężowie, którzy pragną podkreślić, jak czyste i nieskazitelne jest ich uczucie, mogą zdecydować się na kamień w kształcie łezki, zaś kamień okrągły może przychodzić na myśl doskonałą i harmonijną postać miłości.

Grawerowanie: dedykowane słowa i daty

To oczywiste że pragniesz wybrać prezent który będzie nie tylko piękny, ale również sentymentalny. Pierścionek na rocznicę ślubu okaże się idealnym wyborem! Nie dosyć że stanowi wyjątkowo okazały prezent, to charakteryzuje ją niezwykła trwałość. Co więcej, wybrany pierścionek możesz popatrzeć pamiętną datą bądź jakimś wyjątkowym wyrażeniem czy słowem. Obecnie grawer stanowi bardzo popularną formę wyrażenia uczuć i upamiętniania ważnych wydarzeń.

Jaka rocznica, taki pierścionek czyli o wyborze błyskotki

Delikatny pierścionek z jednym małym diamentem to doskonały prezent na pierwszą rocznicę ślubu. Co z kolejnymi celebrowanymi latami? Ciekawym pomysłem jest wybór pierścionka z kilkoma drobnymi kamieniami, których ilość odpowiada liczbie lat spędzonych w szczęśliwym związku. A może czeka was okrągła 10 rocznica ślubu? Z tej okazji warto wybrać duży i okazały kamień szlachetny, który będzie symbolem trwałości i stabilności Waszego związku. Innym doniosłym momentem w życiu małżonków jest 50. rocznica ślubu, która nazywana jest także złotą rocznicą lub złotymi godami. Nierzadko małżonkowie odnawiają wówczas swoją przysięgę w kościele lub w Urzędzie Stanu Cywilnego. Złoty pierścionek będzie więc świetnym wyborem w dniu tego święta.

Wracając do pytania postawionego na wstępie: czy pierścionek dla żony to dobry pomysł na prezent z okazji rocznicy ślubu? Zdecydowanie tak! Szeroki wybór zjawiskowych pierścionków znajdziesz na stronie roren.pl. Poświęć chwilę i odszukaj idealny prezent na nadchodzącą rocznicę Waszego ślubu!

pixel