Obrączka: jak dobrać rozmiar? Kupujemy obrączki ślubne

2021-02-05
Obrączka: jak dobrać rozmiar? Kupujemy obrączki ślubne

Rozmiar obrączki: jak go mierzyć?

Rozmiar obrączek to jedna z najważniejszych kwestii przy ich wyborze. Nasz organizm potrafi mieć tendencje do zatrzymywania wody, na przykład w upalne dni. Wtedy nasze palce puchną, zimą zaś wydają się być szczuplejsze. Co więcej, nasze palce mogą nawet mieć nieco inny rozmiar rano, a inny wieczorem. Dlatego ważne jest, aby rozmiar obrączki dobrać bardzo precyzyjnie. Jest też jeszcze jedna rzecz, o której należy pamiętać. Jeden rozmiar w obrączce to nie to samo, co jeden rozmiar w obuwiu czy ubraniach. Różnica pomiędzy dwoma kolejnymi rozmiarami w obrączce czy pierścionku to zaledwie 1 mm po obwodzie, a średnio 0,33 mm, jeśli chodzi o średnicę wewnętrzną. Dlatego nie ma możliwości dobrania rozmiaru obrączki “na oko”. Jak więc najlepiej to zrobić?

Najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie udanie się wspólnie z przyszłym współmałżonkiem do sklepu jubilerskiego, gdzie obsługa dokona profesjonalnego pomiaru rozmiarów naszych palców. Zazwyczaj taka usługa wykonywana jest za darmo lub za symboliczną opłatą, a jednak takie rozwiązanie daje nam pewność dobrze zmierzonego rozmiaru. Należy jednak pamiętać, że rozmiar obrączki trzeba także dopasować biorąc pod uwagę jej szerokość. Obrączka szeroka na 4 mm wejdzie na palec dużo łatwiej niż obrączka o szerokości 6 czy 7 mm. Dlatego zamawiając szersze obrączki, warto wybrać rozmiar nieco większy niż nosimy na co dzień. Na rozmiar obrączek ma też wpływ ich wykonanie wewnątrz. Ostatnio popularne są obrączki z tak zwaną soczewką - wypukłością w środku obrączki, która ułatwia jej zakładanie i zdejmowanie, a także eliminuje możliwość powstawania odcisków. Takie obrączki zazwyczaj są nieco droższe niż tradycyjne, ponieważ trochę więcej ważą, ale zdecydowanie warto zdecydować się na tę opcję, jeśli często nabiegają nam palce lub po prostu cenimy sobie wygodę.  

Można także zamówić przez Internet specjalną miarkę jubilerską, która pozwoli nam samodzielnie zmierzyć rozmiar palca. Istnieją też domowe sposoby, takie jak owinięcie palca nitką i zmierzenie średnicy lub obwodu w milimetrach. Nie będzie to jednak pomiar tak dokładny jak u jubilera z doświadczeniem.

Zobacz obrączki śluble z żołtego złota >>>

Wybieramy obrączki ślubne. Kiedy możemy liczyć na atrakcyjną cenę?

Złoto nie traci na wartości, zatem zakup obrączek to często niemały wydatek. Można jednak czasem dokonać zakupu w atrakcyjnej cenie. Warto zacząć rozglądać się za obrączkami dużo wcześniej - wtedy będziemy mieli możliwość obserwować ceny, co z kolei pozwoli nam rozpoznać, czy dana cena jest faktycznie promocyjna, czy to tylko chwyt marketingowy. Z pewnością dobrym pomysłem będzie wybranie się na targi ślubne. Nie tylko spotkać tam można w jednym miejscu kilka firm oferujących obrączki ślubne, ale także często można liczyć na atrakcyjne ceny bądź rabaty czy kupony promocyjne. Warto też sprawdzać oferty sklepów internetowych, które często oferują różnego rodzaju zniżki.

Zobacz obrączki ślubne z białego złota >>>

Obrączki ślubne online. Kiedy warto kupować obrączki przez Internet?

Co do tej ostatniej opcji, czyli sklepów internetowych oferujących obrączki, wiele osób ma obawy co do korzystania z nich. Czy słusznie? Do pewnego stopnia taka ostrożność jest jak najbardziej wskazana. W końcu złoto to towar, który niektórzy próbują podrobić, a jeśli nie znamy się na tym bardzo dobrze, możemy takiej podróbki nie rozpoznać. Dlatego najważniejszą kwestią jest wybranie zaufanego sprzedawcy – sklepu internetowego z pozytywnymi ocenami, dobrze znanego, który ma jasno i konkretnie określony regulamin zakupów. Jeśli informacje na stronie są czytelne i wiarygodne, a cena nam odpowiada, warto dokonać zakupu przez Internet. Najpierw jednak dobrze jest obejrzeć wzór obrączek, który wpadł nam w oko, na żywo - na przykład w stacjonarnym sklepie jubilerskim.

pixel