Najsłynniejsze i najdroższe pierścionki zaręczynowe świata!

2022-03-29
Najsłynniejsze i najdroższe pierścionki zaręczynowe świata!

Każdy pierścionek zaręczynowy zyskuje wyjątkową wartość w chwili zaręczyn — staje się wówczas biżuterią sentymentalną o szczególnym znaczeniu. Mężczyźni najczęściej wybierają pierścionki z diamentami lub innymi kamieniami szlachetnymi oprawionymi w 14-karatowe żółte bądź białe złoto. Niektóre pierścionki zaręczynowe zyskały jednak wyjątkową sławę na świecie ze względu na osoby, które je nosiły, ale także wartość materialną. Sprawdźmy, jakie są najsłynniejsze i najdroższe pierścionki zaręczynowe świata!

Symbolika pierścionka zaręczynowego

Kobieta może mieć wiele pięknych pierścionków, ale żaden z nich nie będzie tak ważny jak pierścionek zaręczynowy. Oczywiście często są to wyjątkowe modele biżuterii, ozdobione szlachetnymi kamieniami i wykonane z najwyższą starannością. Wzory pierścionków zaręczynowych na przestrzeni lat niewiele się zmieniły, ponieważ w tej kwestii na topie pozostaje klasyka — proste, minimalistyczne pierścionki zaręczynowe z diamentami są najchętniej wybierane przez przyszłych narzeczonych. Mężczyzna musi zatem tylko znać rozmiar, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy, a w sklepie jubilerskim z pewnością znajdzie dziesiątki przepięknych propozycji modeli. Poza wyglądem i ceną najważniejsze jest jednak oczywiście uczucie, jakie pierścionek zaręczynowy ma symbolizować. Właśnie dlatego, że wiąże się on z jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety, staje się tak istotnym i sentymentalnym podarunkiem.

Najsłynniejsze pierścionki zaręczynowe

Choć każdy pierścionek zaręczynowy jest wyjątkowy, to jednak te należące do gwiazd kina, muzyki, modelek czy koronowanych głów podlegają bacznej obserwacji całego jubilerskiego świata. To właśnie one należą do najpiękniejszych, najdroższych pierścionków świata, przez co stały się także najsłynniejsze. Przyjrzyjmy się tym najistotniejszym z nich.

Pierścionek zaręczynowy Księżnej Diany

Rodzina królewska zawsze wzbudzała ogromne zainteresowanie swoją historią, tradycjami czy strojami. Do tradycji tych dołączył przepiękny pierścionek zaręczynowy, który księżnej Dianie podarował książę Karol. Patrząc na zdjęcia, na których Diana ma ów pierścionek na palcu, można od razu zauważyć okazały 12-karatowy szafir otoczony czternastoma diamentami. Kamienie oprawione zostały w 18-karatowe białe złoto. Ten wyjątkowy pierścionek zaręczynowy jest symbolem nie tylko jednej, a dwóch historii miłosnych, gdyż ten sam egzemplarz przekazał swojej wybrance Kate Middleton syn księżnej Diany — William. Dzięki temu, że pierścionek zaręczynowy Diany stanowi tak ważną pamiątkę rodziny królewskiej, przekazywaną z pokolenia na pokolenie, znacząco zyskał także na swojej wartości materialnej. Pierwotnie bowiem jego koszt wynosił 65 tysięcy funtów, a obecnie jest wart już około 300 tysięcy funtów. Jego wartość rośnie z roku na rok i wynosi już niemalże trzykrotną wartość pierścionka samej królowej Elżbiety II.

Pierścionek zaręczynowy Elizabeth Taylor

Choć aktorka Elizabeth Taylor miała nie jednego, a aż ośmiu mężów w swoim życiu, to jeden z jej pierścionków zaręczynowych wywołał największą sensację w świecie biżuterii i diamentów, przechodząc do historii jubilerskich klejnotów. Hollywoodzka diwa otrzymała go od swojego piątego wybranka, Richarda Burtona, który podzielał jej zamiłowanie do drogocennych i niebanalnych wyrobów jubilerskich. Główną rolę w tym słynnym pierścionku odegrał oczywiście 33-karatowy diament Krupp. W chwili zakupu pierścionek był wart 305 tysięcy dolarów, a 43 lata później został wylicytowany za niespełna 9 milionów dolarów. Wartość biżuterii w tym przypadku jest wyjątkowo wysoka nie tylko ze względu na wielkość diamentu, ale także jego urzekający szlif, a także historia jego właścicielki. 

Pierścionek zaręczynowy Jacqueline Kennedy

Jak przystało na żonę prezydenta Stanów Zjednoczonych, Jacqueline Kennedy otrzymała jeden z najsłynniejszych i najpiękniejszych pierścionków zaręczynowych świata. Co ciekawe, nie dostała go jednak od samego prezydenta, a od drugiego męża — Aristotlesa Onassisa. Diament o masie ponad 40 karatów w rzadko spotykanym szlifie markizy był jednym z 18 kamieni pozyskanych z 601-karatowego diamentu odkrytego w Afryce. W 1966 roku pierścionek Jacqueline Kennedy sprzedany został za blisko 2,6 miliona dolarów.

Pierścionek zaręczynowy Mariah Carey

Choć pierścionek należący do słynnej piosenkarki Mariah Carey nie ma tak bogatej historii i wartości sentymentalnej jak powyżej opisane egzemplarze, zasługuje na uwagę ze względu na swój wyjątkowy wygląd oraz wartość materialną. Celebrytka jest bowiem posiadaczką 33-karatowego diamentu o wartości blisko 10 milionów dolarów. To zdecydowanie najdroższy pierścionek zaręczynowy wśród gwiazd, choć jak w wielu wcześniejszych przypadkach nie przyniósł on szczęścia w miłości.

Najdroższy pierścionek zaręczynowy świata

Wszystkie opisane przez nas pierścionki zaręczynowe miały ogromną wartość, a w wielu przypadkach ich cena wciąż rośnie. Jednak rekord kwoty wydanej na pojedynczy pierścionek zaręczynowy w 2017 roku pobił rosyjski oligarcha Alexey Shapovalov. Podarował on swojej wybrance — Kseni Tsaritsinie pierścionek z diamentem o imponującej masie 70 karatów. Modelka nosi więc na palcu równowartość 37 milionów złotych.

pixel