Jaki pierścionek zaręczynowy?

2018-12-14
Jaki pierścionek zaręczynowy?

Okazuje się, że zakup biżuterii to nie tylko dylemat kobiet, ale i mężczyzn - szczególnie przy wybieraniu tego jedynego, najważniejszego elementu biżuterii, czyli pierścionka zaręczynowego. Jak wybrać pierścionek zaręczynowy, by spełniał oczekiwania ukochanej, dobrze leżał na palcu i pasował do stylu przyszłej narzeczonej?

Marylin Monroe śpiewała, że diamenty są najlepszym przyjacielem dziewczyny. Prawdopodobnie 99% przedstawicielek płci pięknej kiedyś marzyło o tym, by otrzymać wyjątkowy pierścionek z diamentem. W obecnych czasach odchodzi się od kupna biżuterii w tej kultowej wersji. Oczywiście nadal jest to najpopularniejsza biżuteria okolicznościowa, ale rynek jubilerski cały czas rozszerza swoją ofertę o wspaniałe kamienie, kusząc nowymi rozwiązaniami.

Pierścionek zaręczynowy - co warto wiedzieć?

Przy doborze wyjątkowej, okolicznościowej biżuterii trzeba wziąć pod uwagę:

● Rozmiar

Sposobów na poznanie rozmiaru pierścionka jest mnóstwo: począwszy od profesjonalnego pomiaru w salonie jubilerskim, przez przykładanie pierścionków ukochanej do szablonów, po nawet potajemne mierzenie palca w nocy czy przeprowadzenie wywiadu z siostrą lub przyjaciółką przyszłej narzeczonej. Warto wziąć również pod uwagę to, że rozmiar palca u prawej i lewej dłoni zazwyczaj różni się o około jeden rozmiar - w Polsce pierścionek zaręczynowy nosi się najpierw na serdecznym palcu prawej dłoni, a w dniu ślubu przekładany jest na palec serdeczny lewej dłoni. Przy wahaniach rozmiarowych warto zatem wybrać ten mniejszy rozmiar, który docelowo znajdzie się na palcu lewej dłoni. O ile pomniejszenie lub powiększenie pierścionka o nawet dwa rozmiary może być wykonalne, to większe zmiany mogą być trudne, dlatego w wybieraniu pierścionka zaręczynowego nie można ignorować rozmiaru palca.r

● Kolor złota

Ze względu na zróżnicowane typy urody czy upodobania przyszłej narzeczonej, trzeba dowiedzieć się, jaki kolor złota preferuje: żółty, biały czy może różowy. Dla kobiet jest to niezwykle ważne. Żółte złoto jest na przykład podstawą wśród biżuterii kobiet o typie urody „wiosna” (jasne włosy, niebieskie oczy, jasna cera). Kolor złota można określić przez obserwację biżuterii, którą ukochana nosi najchętniej.

● Kamień

Zastanawiając się nad tym, jak wybrać pierścionek zaręczynowy, by spodobał się ukochanej osobie, trzeba przede wszystkim poznać jej preferencje. Niektóre kobiety cenią standardowe rozwiązania i marzą o klasycznym pierścionku z diamentem w szlifie brylantowym. Inne, szukające zawsze oryginalnych rozwiązań, zapewne są miłośniczkami nietypowych fasonów bądź kolorowych kamieni. Niektórym z nich spodobają się skromne, a jeszcze innym - duże i rzucające się w oczy pierścionki. Najważniejsze, by poznać styl przyszłej narzeczonej i wybrać taką biżuterię, którą będzie mogła nosić do wszystkich stylizacji.

Dla wielu kobiet ogromne znaczenie ma kolorystyka biżuterii. Ze względu na kolor można wybrać żółte, białe lub różowe złoto oraz kamienie takie jak:

   ● szafir (niebieski, granatowy)
   ● turmalin (różowy, zielony)
   ● tanzanit (niebieski, lazurowy, fioletowy)
   ● ametyst (fioletowy)
   ● szmaragd (zielony)
   ● rubin (czerwony, różowy)

Dla niektórych osób rodzaj kamienia ma także znaczenie pod względem symboliki czy energii, którą wydziela. Rubin to symbol silnego, nieprzemijającego uczucia. Szafir uznawany jest za amulet, który przynosi szczęście w małżeństwie. Szmaragd, dzięki swojej zielonej barwie, uspokaja i wycisza. Diament to natomiast najbardziej rozpoznawalny kamień szlachetny, którego wyróżnikiem jest przede wszystkim trwałość i ta cecha wpływają również na długość związku.

Niezależnie od tego, jaki pierścionek zaręczynowy się wybierze, najważniejsze, by decyzja o jego zakupie i wręczeniu była świadoma, przemyślana oraz płynęła prosto z serca.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2018
pixel