Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

2018-11-16
Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Wręczenie pierścionka zaręczynowego jest aktem wyjątkowym i niepowtarzalnym. Wiąże się z aranżacją odpowiedniej atmosfery lub oczekiwaniem na właściwy moment. Bywa, że najmniejszy niesprzyjający czynnik zewnętrzny może zniweczyć wszelkie plany starającemu się oświadczyć pannie kawalerowi. Niezależnie jednak od nieprzewidzianych okoliczności, jedna rzecz powinna być dopasowana idealnie. Jest nią pierścionek zaręczynowy. Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Dobór średnicy szyny pierścionka

Właściwy rozmiar pierścionka, który komfortowo przylgnie do palca wyrażającej zgodę na zaręczyny przyszłej narzeczonej, to 90% sukcesu. W przyszłości wszelkie niedogodności podczas aktu zaręczyn mogą małżonkowie wspominać z sentymentem. Jednak pierścionek jest elementem trwałym i powinien wywoływać pozytywne odczucia. Do przyszłego narzeczonego należy zazwyczaj decyzja dotycząca wzoru, wielkości i rodzaju kamienia, a także ceny pierścionka. Jednak najpiękniejszy z modeli, źle dobrany do rozmiarów palca wybranki, może stać się przyczyną niekomfortowego zażenowania obojga narzeczonych. Właściwy rozmiar tego symbolu miłości jest więc sprawą kluczową,

Jak dobrać rozmiar pierścionka?

Dobór średnicy szyny przylegającej do serdecznego palca to największy orzech do zgryzienia. Od wieków kawalerowie starający się o rękę panien stosowali przeróżne fortele, jak sprawdzić rozmiar pierścionka bez wiedzy ukochanej . Choć początkowo może się to wydawać niewykonalne, to jednak spryt i trochę wyobraźni mogą podsunąć kandydatowi na męża właściwe rozwiązanie, a jego misja zakończy się sukcesem.

Jak dobrać rozmiar pierścionka w tajemnicy przed przyszłą narzeczoną?

Jeszcze nie tak dawno, w pierwszej połowie XX wieku, niedopuszczalnym było mieszkać razem bez ślubu przyszłym małżonkom. Dzisiaj nikogo nie dziwi, że dwoje młodych ludzi chcą się najpierw nawzajem sprawdzić. Wspólne mieszkanie znacznie ułatwia zdobycie rozmiarów pierścionka. Można zaobserwować, jakie pierścionki nosi narzeczona na palcu serdecznym i na jakiś czas pożyczyć jeden z nich wybierając się z wizytą do jubilera.

Sprawa jest bardziej skomplikowana, kiedy ukochana nosi regularnie tylko jeden taki rodzaj biżuterii na palcu. W tym przypadku, przyszły życiowy partner powinien zaobserwować, kiedy go ściąga lub zręcznie sprowokować taką sytuację i pobrać rozmiary suwmiarką.

Jeżeli panna mieszka z rodzicami, będzie trzeba wtajemniczyć i prosić o pomoc mamę wybranki. Jak w akademiku, poprosić o pomoc jej przychylną i niezbyt zazdrosną koleżankę. Bywa że ukochana nie nosi biżuterii, w tym przypadku również zaangażowanie jej mamy lub przyjaciółki może być drogą do wypełnienia misji. Podczas wspólnej wyprawy na zakupy, pod pretekstem zakupów dla siebie, zabiorą przyszłą narzeczoną do jubilera i mierząc wspólnie pierścionki, zapamiętają właściwy rozmiar.

W sytuacji, kiedy narzeczona nie nosi tego typu biżuterii i nie można liczyć na pomoc sprzymierzeńców pozostaje jeszcze jedna i bardzo miła opcja, jeżeli tajemnica mimo wszystko ma być zachowana. Należy zabrać ukochaną do jubilera i w związku z jakąś okazją jak na przykład urodziny, święta lub walentynki, kupić jej w prezencie pierścionek. Oczywiście dopiero następny, wybrany na wzór rozmiarów poprzedniego, będzie tym uroczystym magicznym precjozum zwiastującym wspólną, życiową podróż.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2018
pixel