Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

2018-12-07
Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Kate Middleton otrzymała pierścionek zaręczynowy, który wcześniej nosiła księżna Diana - obecnie jest wart kilkaset tysięcy funtów. Grace Kelly dostała natomiast ten, który przeszedł do historii, a jego wartość to ponad 4 miliony dolarów amerykańskich. Ile wydać na pierścionek zaręczynowy, jeśli dysponujemy mniejszym budżetem?

Wyrazem dojrzałej oraz głębokiej miłości zazwyczaj są zaręczyny. To moment, w którym partner decyduje się na zadanie jednego z najważniejszych pytań w życiu. Temu wydarzeniu towarzyszy biżuteria, przeznaczona wyłącznie na tę wyjątkową chwilę. Przesądów oraz mitów na temat tego, ile wydać na pierścionek zaręczynowy, jest mnóstwo. I, choć miłość nie może być uzasadniona w żaden, logiczny sposób, to do zakupu tej biżuterii warto podejść zdroworozsądkowo

Ile kosztuje pierścionek zaręczynowy?

Przed złożeniem wizyty u jubilera lepiej dowiedzieć się, co składa się na cenę tej wyjątkowej biżuterii. W tej kwestii opieramy się o zasadę 4C:

1. Carat - określa masę kamieni, które znalazły się w pierścionku;
2. Color - oznacza barwę diamentu, którą znakuje się literami od D do Z;
3. Clarity - precyzuje czystość brylantu;
4. Cut - określa szlif (jego precyzja jest oceniania w sześciostopniowej skali).

Cena jest również zależna od próby złota, rodzaju kamienia (i jego wielkości) czy stylu, w jakim pierścionek jest zaprojektowany. To, za ile kupić pierścionek zaręczynowy, zależy również od budżetu przyszłego narzeczonego. Niektórzy mówią, że powinna być to 3-krotność pensji (uzasadniając to przekonanie tym, że mężczyzna, umiejący zaoszczędzić taką sumę, jest gotowy również na założenie rodziny), inni powtarzają, że wystarczy jedna, miesięczna pensja. Kolejni ironicznie stwierdzają, że im większa miłość, tym droższy pierścionek, a jeszcze inni mówią, że cena tak naprawdę nie ma znaczenia.

Jaki i za ile pierścionek zaręczynowy?

Jednym z najpopularniejszych jest pierścionek z diamentem w szlifie brylantowym. Klasyczne wersje są wykonane z białego lub żółtego złota, a nowoczesne coraz częściej rozszerzane są o dodatkowe kamienie i niestandardowy fason. Na rynku bez problemu można kupić taką okolicznościową biżuterię zarówno za kilkaset złotych, jak i za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Można wybrać skromny lub rzucający się w oczy, z jednym lub kilkoma kamieniami, w stonowanych barwach bądź różnokolorowy. Wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych oczekiwań przyszłej narzeczonej. Chcąc dzielić z kimś życie, zapewne każdy partner zna styl i preferencje ukochanej. Wybór nie powinien być problemem.

Trudno jednoznacznie określić, za ile kupić pierścionek zaręczynowy. Najczęściej kupuje się pierścionki zaręczynowe do 10 000 zł. Najważniejsze jest to, by trafić w gust obdarowywanej i zainwestować w jakość, która przetrwa wiele lat. Pierścionek zaręczynowy będzie prawdopodobnie cały czas znajdował się na palcu narzeczonej, a za kilkadziesiąt lat stanie się wyjątkową pamiątką, którą będzie można pokazywać dzieciom czy wnukom.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2018
pixel