3 pomysły na przechowywanie biżuterii

2022-10-14
3 pomysły na przechowywanie biżuterii

Prawidłowe przechowywanie biżuterii jest sprawą niezwykle ważną. Dzięki temu błyskotki się nie zgubią i zachowają idealny wygląd przez długie lata. Również odpowiedź na częste pytanie "Co dziś założyć?" okaże się dużo łatwiejsza. Poniżej przedstawiamy trzy sprawdzone pomysły na bezpieczne przechowywanie biżuterii, które pozwolą na utrzymanie swojej kolekcji w nienaruszonym stanie.

Jak prawidłowo przechowywać biżuterię?

Każda kobieta pragnie, by jej biżuteria prezentowała się zjawiskowo bez względu na upływ czasu. Drogocenne rzeczy, takie jak srebro, złoto czy diamenty, wymagają wyjątkowego traktowania. Jak zadbać o swoją kolekcję bransoletek, pierścionków, kolczyków czy naszyjników? Poszczególne jej elementy powinny być odpowiednio zabezpieczone i oddzielone. Takie postępowanie wyeliminuje ryzyko uszkodzenia, odkształcania czy zarysowania. Skarby powinny być także starannie przechowywane w jednym ustalonym miejscu. Drobne elementy biżuterii bardzo łatwo zgubić. Pamiętaj o tym, by chronić je przed zawieruszeniem.

Nie przechowuj biżuterii w przypadkowych miejscach. Takie przyzwyczajenia mogłyby skutkować jej zagubieniem. Warto zadbać o to, by za każdym razem odkładać biżuterię na swoje miejsce, a wtedy nic nie zginie. Co ciekawe, prawidłowe przechowywanie biżuterii obejmuje zastosowanie kilku ważnych zasad. Przekonajmy się, czego one dotyczą.

Najważniejsze zasady podczas przechowywania biżuterii

Każda z nas może przechowywać biżuterię w takiej formie, w jakiej jej wygodnie. Mając jednak na uwadze odpowiednie przechowywanie swojej kolekcji błyskotek należy zatroszczyć się o kilka ważnych zasad.

Przechowywanie biżuterii w uporządkowany sposób.

Staranna organizacja biżuterii niesie ze sobą liczne zalety. Możesz mieć pewność, że nic się nie zgubi, a odszukanie "tego" właśnie pierścionka będzie szybkie i bezproblemowe.

Przechowywanie biżuterii w suchym miejscu.

Spora wilgotność ma destrukcyjny wpływ na kondycję biżuterii. W przypadku złota i srebra może być to ciemny nalot, jednak inne metale mogą ulec poważnemu uszkodzeniu. Wilgoć pozbawia ich blasku i przyczynia się do powstawania osadu lub rdzy. Właśnie z tego powodu cennych ozdób nie warto przechowywać w łazience.

Przechowywanie biżuterii w ciemnym miejscu.

Duże nasłonecznienie sprawia, że wiele kamieni szlachetnych ulega odbarwieniu. Zbyt długa ekspozycja na światło słoneczne może zaszkodzić zwłaszcza takim okazom, jak turkus, agat, kamień księżycowy czy lapis lazuli. Wysoka temperatura niekiedy może być przyczyną pękania pięknych kamieni.

Zwyczaj mycia rąk przed kontaktem z biżuterią.

Warto wiedzieć, że biżuteria nie lubi kontaktu z detergentami czy kosmetykami, które mogą pozbawić ją pierwotnego blasku. Przed sięgnięciem po ulubione ozdoby warto zadbać o dokładne umycie i wysuszenie dłoni. Trzeba także pamiętać, by zdejmować je na czas prania czy zmywania.

Przechowywanie biżuterii we właściwej pozycji.

Wiele naszyjników, kolii czy długich i delikatnych kolczyków wymaga przechowywania w pozycji leżącej rozłożonej lub w pozycji wiszącej. Należy unikać odkładania ozdób w przypadkowy i niechlujny sposób, aby biżuteria nie zmieniła swojej atrakcyjnej formy.

Zastosowanie tych kilku zasad sprawi, że Twoja kolekcja biżuterii będzie zachwycać swym blaskiem i cieszyć oko przez długie lata.

Pomysły na przechowywanie wyrobów jubilerskich

Dla każdej z nas idealnym rozwiązaniem okaże się inna metoda przechowywania biżuterii. Ważne by była ona wygodna i atrakcyjna dla nas samych. Poznajmy trzy sprawdzone sposoby na bezpieczne przechowywanie biżuterii oraz pozostałych dodatków jubilerskich: urocze szkatułki, specjalne stojaki na biżuterię oraz domowe szuflady.

Propozycja nr 1 - SZKATUŁKA

Szkatułka lub kufer na biżuterię to jedna z najczęściej wybieranych form zapewniających odpowiednie przechowywanie biżuterii. Jest tam miejsce na każdy rodzaj ozdób: naszyjniki, bransoletki, pierścionki, kolczyki, zegarki. Zmieścisz tam także wiele innych dodatków, takich jak broszki czy spinki do mankietów. Organizacja biżuterii w szkatułce jest ułatwiona dzięki licznym przegródkom różnej wielkości. Efektowną szkatułkę można umieścić na komodzie w sypialni czy na parapecie. Szkatułki są obecnie dostępne w licznych atrakcyjnych odsłonach. Zwolenniczki stylistyki Glamour mogą przebierać wśród błyszczących i eleganckich kuferków, natomiast romantyczki z pewnością wybiorą urokliwą drewnianą szkatułkę.

Propozycja nr 2 - STOJAK

Kolejna propozycja przechowywania biżuterii to funkcjonalny stojak. Oryginalny stojak na biżuterię może stanowić wyjątkową dekorację komody czy toaletki. Ozdoby są wspaniale wyeksponowane i zgromadzone w jednym bezpiecznym miejscu. Biżuteria jest na nim przechowywana w pozycji wiszącej. Niektóre stojaki posiadają również specjalną tackę wyłożoną mięciutką gąbką, na której możemy ułożyć elementy biżuterii, które ciężko zawiesić. W innym przypadku można je przechowywać w innym bezpiecznym miejscu. Warto użyć w tym celu poręcznego pudełeczka lub szkatułki. Stojaki to idealny pomysł na przechowywanie biżuterii codziennej, czyli takiej którą często używamy.

Propozycja nr 3 - SZUFLADA

Ostatnia propozycja przechowywania biżuterii to wykorzystanie jednej z funkcjonalnych szuflad w komodzie czy garderobie. Dedykowane miejsce w szufladzie to bardzo wygodna forma na przechowywanie takich akcesoriów jak bransoletki, pierścionki, kolczyki czy naszyjniki. Szuflady zazwyczaj są duże, dzięki czemu wszystkie błyskotki są w jednym miejscu. Wystarczy jeden ruch ręki, a wszystkie Twoje skarby będą w zasięgu Twojego wzroku. Drobne akcesoria możesz zapakować w przezroczyste woreczki, a do pozostałych ozdób zastosować praktyczny organizer.

Możesz mieć pewność, że dbając o prawidłowe przechowywanie biżuterii zapewnisz jej długie życie i zachwycający blask. Idealny stan prawidłowo przechowywanej biżuterii pozwoli Ci zadać szyku podczas niejednej wyjątkowej okazji.

pixel