Blog

Szafir i jego właściwości

Szafir i jego właściwościSzafir jest jednym z najczęściej stosowanych obecnie kamieni szlachetnych. Nazwa kamienia wywodzi się z łaciny i odnosi się do jego najbardziej popularnej odmiany, czyli szafiru niebieskiego. Właściwości szafiru są doskonale znane od lat. Dziś nie można sobie wyobrazić przemysłu jubilerskiego, a także innych jego gałęzi bez obecności tego wspaniałego okazu.
Przeczytaj więcej

Szmaragd – kamień o niezwykłym znaczeniu

Szmaragd – kamień o niezwykłym znaczeniuKamienie szlachetne od zawsze urzekały nas swoim pięknem. Nic więc dziwnego, że jubilerzy tak chętnie dekorują nimi swoją biżuterię. Wybierając naszyjnik lub pierścionek ozdobiony kamieniami szlachetnymi, często kierujemy się walorami estetycznymi. Warto jednak dowiedzieć się więcej o danym kamieniu, zwłaszcza gdy biżuteria ma stać się podarunkiem dla ważnej osoby. Szmaragd to wyjątkowy klejnot, który posiada niezwykłe znaczenie oraz moc. Ma również właściwości lecznicze. Kto powinien nosić biżuterię ze szmaragdem?
Przeczytaj więcej

Jaki pierścionek podbije serce każdej narzeczonej?

Jaki pierścionek podbije serce każdej narzeczonej? Decyzja o wyborze pierścionka ma bardzo duże znaczenie dla mężczyzn. Warto więc przeanalizować te wzory pierścionków, które są obecnie najmodniejsze, a tym samym te – na które panowie decydują się najczęściej.
Przeczytaj więcej

Kamienie szlachetne – co znajdujemy w sprzedaży

Kamienie szlachetne – co znajdujemy w sprzedażyDo najtrwalszych, a jednocześnie najrzadszych kamieni szlachetnych należy brylant.  Powstaje wskutek obróbki diamentów, które są najczystszą, krystaliczną formą węgla. Przecięcie jednej ścianki diamentu może zająć nawet kilka godzin.
Przeczytaj więcej

Jaki pierścionek zaręczynowy?

Jaki pierścionek zaręczynowy?Okazuje się, że zakup biżuterii to nie tylko dylemat kobiet, ale i mężczyzn - szczególnie przy wybieraniu tego jedynego, najważniejszego elementu biżuterii, czyli pierścionka zaręczynowego. Jak wybrać pierścionek zaręczynowy, by spełniał oczekiwania ukochanej, dobrze leżał na palcu i pasował do stylu przyszłej narzeczonej?
Przeczytaj więcej

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?Kate Middleton otrzymała pierścionek zaręczynowy, który wcześniej nosiła księżna Diana - obecnie jest wart kilkaset tysięcy funtów. Grace Kelly dostała natomiast ten, który przeszedł do historii, a jego wartość to ponad 4 miliony dolarów amerykańskich. Ile wydać na pierścionek zaręczynowy, jeśli dysponujemy mniejszym budżetem?
Przeczytaj więcej

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?Wręczenie pierścionka zaręczynowego jest aktem wyjątkowym i niepowtarzalnym. Wiąże się z aranżacją odpowiedniej atmosfery lub oczekiwaniem na właściwy moment. Bywa, że najmniejszy niesprzyjający czynnik zewnętrzny może zniweczyć wszelkie plany starającemu się oświadczyć pannie kawalerowi. Niezależnie jednak od nieprzewidzianych okoliczności, jedna rzecz powinna być dopasowana idealnie. Jest nią pierścionek zaręczynowy. Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?
Przeczytaj więcej
pixel